Přidej se k nám

Chcete se k nám přidat nebo si třeba jen nezávazně vyzkoušet orienťák na některém z našich úterních tréninků v Zábřehu a okolí? Napište nám na martinstoudek@centrum.cz a domluvíme se na možnostech.

Náš klub je otevřen zájemcům úplně všech věkových kategorií od dětí až po veterány, a to jak pro těm, kteří chtějí začít běhat závodně, tak těm, kteří chtějí běhat orienťák jen rekreačně a pro zábavu. Děti mohou samostatně začít na jednodušších tratích od cca 8 let, mladší mohou běhat po lese za doprovodu rodičů.

Pro zájemce ve věku 7-18 let zajišťuje náš klub kroužek orientačního běhu na DDM Krasohled Zábřeh, kde si mohou každé úterý v čase 16:30-18:00 vyzkoušet mapový trénink (v zimě v tělocvičně 16:00-17:30) a postupně se orienťák naučit. Všem členům kroužku je bezplatně umožněna registrace do Českého svazu orientačních sportů za náš klub, díky čemuž se mohou účastnit i jakéhokoliv oficiálního závodu OB nebo oddílového soustředění podle individuální domluvy. Více informací o kroužku včetně přihlášek naleznete přímo na webu DDM. Starší zájemce z řad dospělých a veteránů rádi uvidíme na trénincích přímo pod hlavičkou klubu, kde se můžou taktéž postupně naučit základní principy orienťáku.

K tomu, abyste si orientační běh vyzkoušeli, nepotřebujete nic jiného kromě oblečení a obuvi vhodné pro běhání v lese, všechno ostatní vybavení (buzola, speciální čip) vám rádi na začátku zapůjčíme.

Členy klubu se můžete stát v režimu aktivního členství, kdy vám oddíl hradí registrace, startovné na oblastní závody a máte možnost využít dotované ceny oddílových soustředění nebo nákupu oddílových dresů i další výhody. Druhou variantou je neaktivní členství, kdy členský příspěvek činí 100 Kč a veškeré náklady vám klub v reálné výši strhává z předem nabitého osobního konta.